1. Strona główna
  2. Usługi Szycia
  3. O Firmie
  4. Kontakt
Półpuchowe

Dostępne rozmiary:
70x80 50x60 50x50 40x70 40x60 40x40 30x30 20x40

Półpuch składa się zarówno z puchu jak i z piórek, których jest więcej niż w czystym puchu. Półpuch niewiele traci na swej jakości w porównaniu do puchowej, jest jednak nieco od niej cięższa.

Puchowe

Dostępne rozmiary:
70x80 50x60

Doskonale grzeją, a jednocześnie odprowadzają pot i wilgoć (pozwalają skórze oddychać). Nadają się więc zarówno na zimę, jak i na lato. Działają jak dobra membrana. Poza tym są lekkie, niewiele ważą. Tych, którzy dbają o środowisko naturalne, pewnie ucieszy wiadomość, że produktem w 100% naturalnym i ekologicznym.

Profilowane

Dostępne rozmiary:
40x60

Dopasowuje się do kształtu głowy i karku nie powodując nacisku zwrotnego, zwiększając jednocześnie powierzchnię podparcia co pozwala tym samym uniknąć bólu spowodowanego niewłaściwą pozycją snu. W efekcie skutkuje to wzrostem komfortu i redukuje napięcie mięśni karku

Silikonowe

Dostępne rozmiary:
70x80 50x60

Składa się z niewielkich włókienek pozwijanych w kłębuszki o średnicy około 5mm. Takie wypełnienie jest miękkie, higieniczne i trwałe. Poduszki z granulatem można często prać. Nie ma tendencji do zbijania się czy spłaszczania, zachowuje swoją puszystość i elastyczność. Jest termoizolacyjna i ciepła (nie tak ciepła jak puchowa), a wentylację zapewniają kanaliki powietrza w każdym włóknie. Granulat silikonowy poleca się alergikom – nie powoduje uczuleń, a możliwość częstego prania chroni przed roztoczami.

Wełniane

Dostępne rozmiary:
70x80 50x60

Utrzymują temperaturę ciała na stałym komfortowym poziomie, dając możliwość odpoczynku w optymalnych dla organizmu warunkach. Zobojętniają jony dodatnie, poprawiając w ten sposób ogólna kondycję i samopoczucie. Jest odpowiednia dla alergików Wełna grzeje zimą, natomiast latem jej właściwości termoizolacyjne zmniejszają się (włoski się rozprężają), dlatego lekkie (cienkie) kołdry z wełny nadają się na cały rok. Pozwala skórze oddychać, nie przyciąga kurzu.

Antyalergiczna

Dostępne rozmiary:
70x80 50x60

Poduszka antyalergiczna wypełniona poliestrem silikonowanym rurkowym, który ma właściwości antyalergiczne. Oznacza to, iż wypełnienie poduszki zapobiega rozwojowi roztoczy kurzu domowego i innych mikroorganizmów takich jak grzyby czy pleśnie.